Вправи для мозку, які допоможуть краще адаптуватися до змін та реагувати на виклики життя

🔑 Чистіть зуби неробочою рукою
Дослідження показали, що використання протилежної півкулі вашого мозку (як в цій вправі) дає результати швидкого і суттєвого розширення зон кори головного мозку. Як робити: чистіть зуби неробочою рукою, а також не забувайте відкривати і використовувати тюбик зубної пасти тією ж рукою.
🔑 Приймайте душ із закритими очима
Тактильні відчуття активізують інші зони головного мозку. Ваші руки помічають те, що неможливо побачити, і посилають про це сигнали вашому мозку.
Як робити: спробуйте використовувати з органів почуттів тільки дотик (робіть все вкрай обережно, щоб уникнути травм). Відкрийте крани і налаштуйте воду, довіряючи своїм відчуттям. Потім мийтеся з закритими очима.
🔑 Змінюйте свій звичний ранковий розклад
Дослідники мозку визначили, що нові задачі збільшують півкулі головного мозку, й посилюють їх активність
Як робити: одягніться після сніданку, гуляйте з собакою в новому районі, змініть улюблений канал ТБ або радіостанцію.
🔑 Перевертайте звичні предмети догори ногами. буквально
Коли ви дивитеся на правильно повернені речі, ваша ліва, «вербальна» сторона мозку швидко їх розпізнає і відразу відправляє вашу увагу в інше місце. Коли ви їх перевертаєте догори ногами,
ваша права сторона мозку включається в роботу і намагається розпізнати форму, колір і розміщення незрозумілої йому картинки.
Як робити: переверніть догори ногами фотографії вашої сім’ї, настінний годинник і календар.
🔑 Міняйтеся місцями за столом
У більшості сімей кожен має своє власне місце за столом, але ваш мозок постійно потребує нового досвіду.
Як робити: міняйтеся місцями, щоб змінити становище, яке ви займаєте, і по-іншому подивитися на кімнату і людей, і навіть на те, як ви дістаєтеся до перцю і солі.
🔑 Вдихайте нові аромати
Ви, ймовірно, навіть не пам’ятаєте, як «вивчили», що запах кави асоціюється з початком нового дня. Задіяти нові нервові шляхи можна, зв’язавши незвичні аромати, наприклад, ванілі, кориці, м’яти, з будь-яким видом діяльності.
Як робити: тримайте екстракт свого улюбленого аромату біля ліжка весь тиждень. Відкривайте і вдихайте його, як тільки прокинулися, потім коли вмиваєтеся і одягаєтеся.
🔑 Відкривайте вікно машини
Гіппокамп – частина головного мозку, що відповідає за спогади. Вони будуть більш яскравими, якщо в них беруть участь запахи, звуки і образи.
Як робити: спробуйте розпізнати нові звуки і запахи на вашому шляху. Відкрите вікно допоможе вам в цьому.
🔑 Вивчайте продукти в супермаркеті
Магазини спроєктовані так, щоб найбільш прибуткові товари розташовувалися на рівні очей, тому коли ви купуєте, ви багато чого не бачите.
Як робити: зупиніться біля будь-якого ряду в магазині і подивіться на полиці зверху вниз. Якщо ви побачили те, чого не помічали раніше, візьміть це, почитайте склад і подумайте про це. Вам необов’язково це купувати, ви вже порушили свою рутину і набули нового досвіду.
🔑 Збільшуйте кількість комунікацій протягом дня
Наукові дослідження неодноразово доводили, що брак спілкування має серйозний негативний вплив на загальні пізнавальні здібності.
Як робити: хочете пити? Краще купити напій у продавця в магазині, ніж в апараті з газованою водою. Закінчився бензин? Краще оплатіть чек у касира, ніж карткою в терміналі на вулиці.
🔑 Читайте по-різному
Ми використовуємо різні відділи мозку, коли читаємо самі або слухаємо, коли читаємо вголос або про себе.
Як робити: читайте вголос вашому співрозмовнику, чергуючи ролі слухача і читача. Можливо, ви набагато довше будете читати книгу, зате проведете більше часу разом.
Олена Мартель