Історія та сучасність

Гімназія_лого_9_банти (1)

Черкаська гімназія № 9 ім. О.М.Луценка – приклад, де результат роботи активного та творчого педагогічного колективу приводить до створення сучасного навчального закладу.

Це – багатопрофільна гімназія, де учні можуть обирати фізико-математичний, природничий, гуманітарний чи військово-спортивний профіль.

Гімназія – єдина у місті Черкаси, де діє роздільне навчання: кадети та паняночки опановують навчальний матеріал окремо. Кадети вивчають основи військової справи, фехтування, хореографії, закони чоловічої дружби та звитяги. Паняночки  проходять курс юної леді, займаються фітнесом, хореографією.

Також заклад – єдиний у місті, де запроваджено модульно-розвивальне навчання, що дає можливість навчатися за сучасними методиками і технологіями, орієнтованими на європейську освіту.

Гімназія увійшла до 300 найкращих шкіл України за результатами ЗНО 2013 року серед 3000 учасників рейтингу «Вісника ТІМО».

Заклад – третій по місту за кількістю здобутих перемог у міському етапі предметних оліміпіад з базових дисциплін у 2013-2014 н.р.

Гімназія здобула золоту медаль на V Міжнародній виставці «Сучасні заклади освіти-2014», що проходила у Києві. Заклад представляв свою роботу – посібник «Створюємо школу XXI століття».

Колектив став переможцем конкурсу «Юніорбанку» та отримав приз – сучасний інтерактивний клас.

Значна увага у закладі приділяється розвитку кожного гімназиста як громадянина, їх громадянському становленню, їх залучають та зацікавлюють не лише до навчання, але й до суспільно-важливих справ.

Учнівський парламент бере активну участь у житті гімназії та міста: проводить анкетування, збирає благодійні кошти та харчі для притулку для тварин, організовує заходи.

Гімназисти мають змогу зустрічатися із цікавими особистостями: для них проводили семінар представники Інспекції з питань захисту прав споживачів, досвідчені журналісти – представники телеканалів «Інтер», «ICTV», «ВІККА» – ділилися досвідом із юними журналістами гімназії тощо.

Гімназія організувала перший у місті шкільний бал, участь у якому взяли вчителі та учні гімназії. Чимало патріотичних заходів проходить у закладі: День вишиванок, флешмоби з рушниками, стрічками, ланцюг єднання тощо.

Важливим є також висвітлення діяльності гімназії, яке відбувається різними шляхами. Для інформування громадськості використовується шкільна газета «Лідер», сайт гімназії, сторінки в соціальних мережах та різні засоби масової інформації. Шкільна газета «Лідер» виходить щомісяця накладом 10000 примірників. Розповсюджується видання безкоштовно у поштові скриньки жителів мікрорайону. Активно співпрацює гімназія і з засобами масової інформації.