Просвіта. Батькам на замітку

СНЮС!

Наркотик чи ні??

Тютюнопаління, було і є однією з найбільш шкідливих звичок. Кількість курців не зменшується. А ще з’явилася альтернатива звичайній сигареті, це електронна сигарета, і «невинні» на перший погляд жувальні пластинки і пакетики, цукерки і мармеладки, таблетки і зубочистки.
Чому куримо? Через цікавості, щоб здаватися дорослішими, наслідувати моду за компанію. Змінюється світ, змінюються звички, але тягнути в рот всяку погань залишається незмінним. Маленькі діти, таким чином, пізнають світ «пробуючи все на зуб». Дорослі ж, нічим не відрізняються від дітей, вони так само продовжують пізнавати світ, тільки вже через смакові рецептори, стають рабами реклами прагнучи догодити моді.
Хтось скаже – ну це ж зручно, «покурити» можна коли завгодно і де завгодно – в громадському транспорті, на роботі, в магазині. Поклав приємно пахне пластинку, мармеладку під губу – і все! І ця продукція не потрапляє під дію антитютюнового закону, тому що за фактом в її складі немає тютюну.
Зате в її складі є доза нікотину і канцерогену. Ця доза може бути настільки велика, що для незміцнілих організмів підлітків вживання такої нешкідливою цукерки загрожує отруєнням, непритомністю, в гіршому випадку – летальним результатом.
Останнім часом набирає обертів торгівля «Снюс». Тому що Снюс – це справжня епідемія, вибіркова зона ураження якої – наші діти.
Наслідки хронічного вживання снюса у підлітковому віці є вкрай небезпечними:
– зупинка росту
– підвищена агресивність і збудливість
– погіршення когнітивних процесів
– порушення пам’яті і концентрації уваги
– високий ризик розвитку онкологічних новоутворень, перш за все шлунка, печінки, порожнини рота
– ослаблення стійкості до інфекційних захворювань.
Практично всі підлітки, вперше використали тютюн у вигляді снюса, протягом найближчих чотирьох років стають курцями сигарет.
Батькам на замітку:
Снюс не залишають після себе запаху.
Є кілька ознак, які допоможуть визначити, що дитина вживає никотиновмісну суміш:
– підвищена збудливість, що переходить в агресію, що змінюються млявістю і загальмованістю;
– неуважність, зниження фізичної сили і витривалості;
– зниження апетиту, головні болі, першіння в горлі, кашель;
– безсоння і при цьому піднесений настрій.
Більшість підлітків не погодяться і відзначать, що використання бездимного тютюну не так шкідливо в порівнянні з курінням, оскільки він містить менш небезпечні хімічні речовини.
Але це не так:
Жувальний тютюн викликає набагато більшу залежність в порівнянні зі звичайними сигаретами. Позбутися від неї дуже складно, оскільки формується фізичне та психологічне звикання.
Якщо в міцній сигареті міститься до 1,5 мг нікотину, то при вживанні снюса можна отримати ударну дозу до 22 мг.
До чого ж призводить вживання снюса?
До онкологічних патологій порожнини рота, органів травлення. До відхилень у функціонуванні органів почуттів – людина не може нормально сприймати смаки. До порушення структури нігтів і волосся – в результаті людина гірше виглядає. До атрофічних поразок м’язів лицьової зони.
Жувальний тютюн також впливає на емаль зубів, провокуючи її руйнування, виникає ризик появи злоякісних пухлин ясен, язика, губ і щік.
В окремих ситуаціях можуть виникати інсульти через підвищення кров’яного тиску, порушення серцевого ритму і звуження кровоносних судин. Не виключені і інші серцево-судинні хвороби.
Цією статтею хочемо звернути увагу кожного підлітка, кожного батька на турботу про своє здоров’я! Батьки, постарайтеся розширити коло інтересів своїх дітей. Адже спеціальні заходи стають не актуальними, коли дитина має позитивні захоплення!