Як додати собі позитивних емоцій в непрості дні

Ставити маленькі цілі, підцілі і досягати їх. Запитувати себе, чого хочеться, що важливо зараз і шукати, як це можна влаштувати. Рухатися і йти маленькими кроками вперед. Від руху вперед з’являється енергія, надія і радість. Радість від пошуку і від досягнення дає гормон дофамін.
Як можна його собі додавати свідомо:
1. Говорити після кожного виконаного завдання протягом дня слова: я це зробив/зробила
2. Розбивати неприємні і важкі завдання на декілька етапів. Досягнення одного з етапів приносить радість. Помічати всі свої напівкроки
3. Планувати маленькі винагороди для себе, відпочинок наперед, прописати його і зробити обв’язково.
Бо саме передвідчуття приємного – змушує нас радіти і чекати цього.

Помічайте своє місце, вплив і значимість в суспільстві, помічати і радіти повазі та визнанню оточуючих. Це в нас вмикає гормон серотонін.
Як його додати свідомо:
1. Знову ж таки – гордитись своїми успіхами, казати собі, можливо іншим: дивись що я зробив/зробила. Помічати свій вплив. Кожен з нас робить зараз багато.
2. Насолоджуватись своїм соціальним статусом, тим який є зараз. Без ідей хотіти мати кращий. От той статус і вплив який є зараз добрий і значимий.

Гормон ендорфін – глушить біль, дає легкість, ейфорію.
Як додати:
1. Смійтесь.
2. Плачте.
3. Стрибайте, бігайте, танцюйте.

Насолоджуйтесь відчуттям комфорту і від близькості з іншими, будьте серед своїх. Все це гормон окситоцин. Це дім затишок, тепло, безпека, любов. Цього нам дуже бракує зараз.
Як додати:
1.Побільше обіймів, доторків і теплих зустрічей.
2. Зустрічі з близькими і “своїми”, з якими добре, комфортно, які дають відчуття “я вдома”
3. Додайте трохи більше любязності і відкритості до інших.
4. Якщо “свої” десь розгубились, на худий кінець підійде – масаж або обіймати і бути в полі дітей, довго і міцно, гратись з ними.

Керування емоційним станом – це завжди власна відповідальність і натренованість.

Психолог Мар’яна Мондик