Софія Губенко: «Вся інформація була для мене новою і дуже цікавою»

Софія Губенко, учениця 10-В класу, стажувалася в департаменті архітектури та містобудування.

– Чому обрали саме цей напрям?

Я обрала цей напрям, тому що, як на мене, це найкреативніший департамент, що був запропонований. Люди, що там працюють, займаються питаннями будівництва, реклами та іншими напрямами, що можемо побачити на вулицях міста. Абсолютно вся інформація була для мене новою і дуже цікавою.

– Які практичні завдання виконували?

Перебуваючи у відділі дизайну та реклами, ми допомагали із затвердженням реклами та постерів для сіті-лайтів.

Відділ стратегічного розвитку та продажу земель: там ми змогли виставити дві земельні ділянки на аукціон.

Відділ роботи з юридичними особами, фізичними особами, відділ інспектування та обліку земельних ресурсів: за певним зразком заповнювали листи до відповідної особи з тої чи іншої проблеми.

Відділ контрольно-договірної роботи: шукали шахраїв за допомогою торговельного майданчика.

Також мені пощастило бути на двох нарадах департаменту.

– Що вразило найбільше?

Мене дуже вразило ставлення до нас та люди, що працюють у мерії. Через нав’язані стереотипи я очікувала геть іншого. Натомість працівники мерії дуже добрі, щирі, працьовиті та намагаються допомогти людям у розв’язанні проблем.

– Що загалом дало вам стажування в органах місцевого самоврядування?

Великий досвід, певні знання, що однозначно допоможуть мені в майбутньому, коли запланую придбати, наприклад, земельну ділянку.

– Чи плануєте долучитися до стажування і наступного року?

Наступного року мені треба буде складати ЗНО\НМТ, а на стажування йде дуже багато часу та зусиль, тому, розставивши пріоритети, я буду вимушена відмовитись.

– Чи зацікавили органи місцевого самоврядування настільки, аби прагнути працювати там і змінювати життя міста?

Частково. Робота дуже цікава, але поки що мої погляди на життя трохи інакші, і я просто не зможу сидіти на одному місці з головою в паперах. Але якщо мій темперамент із часом зміниться, я б із задоволенням пішла працювати в мерію, саме в департамент архітектури та містобудування.

– Які висновки зробили для себе після стажування?

Висновок такий: цей департамент працює неймовірно та організовано. Проєкти розписані на п’ять років уперед.