Ярослава Пікула та Анастасія Самелюк вибороли перше й друге місця на роботозмаганнях у Чехії

24 лютого в Чехії, у місті Брно, відбулася Robotiada – міжнародні змагання з робототехніки. Участь у робофесті взяли 140 команд з різних країн Європи. Учасники віком до 19 років змагалися у 7 дисциплінах.

Україну там представляли учениці гімназії Анастасія Самелюк (11-А клас) та Ярослава Пікула (10-А клас). Дівчата боролися у двох дисциплінах – слалом та дистанційне «рятування» ведмедя відповідно. Тренував гімназисток та підтримував під час змагань учитель Борис Ховряк.

У результаті непростої боротьби із сильними суперниками робот Ярослави Пікули вдало й швидко «врятував» ведмедя, тож дівчина виборола переможне перше місце.

Робот Анастасії Самелюк подолав відстань до фінішу другим, тож гімназистка здобула друге місце.

«Навіть попри війну наші учні продовжують розвиватися з робототехніки, опановувати сучасні напрями, демонструвати всьому світу свої можливості та підкорювати все нові й нові вершини», – наголошує директорка гімназії Ірина Топчій.