Вікторія Отрош виборола перше місце всеукраїнського етапу МАН

Учні гімназії, які напередодні стали переможцями обласного етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук, представляли свої роботи на всеукраїнському етапі.
Учениця 10-А класу Вікторія Отрош виборола перше місце фінального туру.
Учениця виконувала дослідження в секції «Українська література» на тему «Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських» Марини Павленко і «Буба» Барбари Космовської: типологічна студія».
Науковий керівник Вікторії – Ганна Клименко.
Робота присвячена компаративному дослідженню творів Марини Павленко («Русалонька із 7-В, або Прокляття роду Кулаківських») і Барбари Космовської («Буба»), аналізу рецепцій психології підлітка. Актуальність увиразнює відсутність порівняльних студій щодо біографій української та польської письменниць та їхніх романів. У науковій роботі зіставлено долі М. Павленко й Б. Космовської, виявлено аналогії та розбіжності. Здійснено компаративний аналіз образів (Софійки й Буби), звернено увагу на поведінку дівчат, вплив родинного виховання, національних та авторських візій. У висліді вибудувано типологію підлітка. Реалізовано соціологічний аспект. Встановлено, що М. Павленко і Б. Космовська – представниці різних національних літератур та генерацій, «носії» відмінних менталітетів. У ході дослідження шляхом компаративного аналізу родин, поведінкових моделей, темпераментів Софійки й Буби простежено типологію підлітка, проведено опитування серед читацької аудиторії щодо актуальності аналізованих творів.