ПРОЕКТ 4-А: Всі професії потрібні і пошани дуже гідні

Мета проекту:
Емоційно-ціннісний розвиток: викликати гордість за професійні вміння батьків, бажання пишатися професіями своїх мами і тата, підтримувати щирі стосунки з членами своєї родини.
Пізнавальний розвиток: збагачувати знання учнів про різноманітні професії; сприяти розвитку пізнавального інтересу до них; учити класифікувати професії за видом діяльності.
Мовленнєвий розвиток: розвивати розповідне мовлення; учити дітей розповідати про професії своїх рідних; висловлювати своє ставлення до виду їх діяльності та пояснювати його.
Художньо-естетичний розвиток: підтримувати інтерес до знань естетичного характеру, зокрема малюванню та аплікації.
Креативний розвиток: підтримувати фантазію дітей під час створення в дарунок своїм рідним рукотворних виробів.

Професія – це основне заняття людини. Дуже важливо, щоб вона була цікавою, оскільки захоплююче заняття, яке дійсно приносить задоволення – це одна із складових людського щастя. Отже, найголовніша річ – серед великої кількості професій знайти саме свою, удосконалюватися в ній та бути щасливим в своєму виборі. Вибір майбутньої професії справа дуже серйозна й відповідальна.

План:
1. Вибір теми та організація роботи класу
2. Відвідання Черкаської обласної бібліотеки для дітей. Ділова гра «Всі професії потрібні і пошани дуже гідні»
3. Навчальна екскурсія в «Місто професій» Гранд Маркет. Ознайомлення на практиці (в ігровій формі) з різними професіями
4. Збір інформації про професії батьків
5. Робимо малюнки та пишемо есе «Моя омріяна професія»
6. Екскурсії на підприємства, де працюють батьки
7. Класна година для учнів гімназії. Ділимося зібраною інформацією. Презентуємо свій проект