В гімназії запровадили відзнаку «Кращий кадет»

В гімназії відбувся День кадета. Започаткували цю традицію минулого року напередодні Дня Збройних сил України задля згуртування кадетської спільноти
та посилення уваги до військово-патріотичного виховання молоді. Цього ж року запровадили ще й нову відзнаку «Кращий кадет». Знак був виготовлений за спеціальним замовленням закладу. Вручатимуть відзнаки за підсумками чверті тим кадетам, хто кращий в навчанні, в спорті, у військово-патріотичному вихованні.
День кадета розпочали загальним шикуванням 144 кадетів гімназії – учнів 5-ти кадетських класів, та спільним виконанням Державного гімну. Під час урочистої частини кадети-першокласники отримали Закони кадета, яких вони надалі повинні дотримуватися. Кадети 7-го класу прийняли Клятву кадета. Потім весь кадетський колектив гуртом виконав гімн кадетів гімназії.
В День кадета нагородили спеціальною відзнакою і перших «кращих»: Владислава Лила (9-А), Марія Романовська (9-А). Альона Загребельна (8-Г), Юрій Колесник (8-Г), Анна Черненко (7-В), Софія Чорна (7-В), Діана Куцевол (7-В), Богдан Гончар (2-Г), Кирил Шадров (2-Г), Арсеній Коваль (1-Б), Дмитро Чепурний (1-Б).
«Ми виховуємо кадетів за особливою програмою, вони вчаться бути мужніми захисниками, дисциплінованими та справжніми патріотами України, – говорить директор гімназії Ірина Топчій. – День кадета, або «свято кашкетиків», – це важлива сходинка в реалізації концепції військово-патріотичного виховання молоді. Це свято дозволяє кожному з нас ще раз усвідомити необхідність створення кадетських класів в гімназії та важливість долучення учнів до такого патріотичного виховання».
На свято до гімназистів завітали і друзі гімназії. Випускник закладу, «кіборг» із Донецького аеропорту Сергій Галян наголосив, що завжди перемагають не сильні фізично, а сильні духом, і побажав кадетам гімназії розвиватися в цьому напрямку.
Андрій Більда, який нині є солдатом Збройних сил України, відзначив, що клятва кадетів схожа на присягу військових.
«Це дуже урочиста мить, сильні і вагомі слова прозвучали під час клятви кадетів, – зазначає Андрій Більда. – Ця клятва аналогічна військовій присязі. Упевнений, що молодий хлопець чи дівчина, сказавши такі слова, протягом всього життя ставитимуться до них відповідально. Сьогодні, коли на кордоні розмістився ворог, військово-патріотичне виховання набуває неабиякого значення. У гімназії № 9 розуміють важливість цього напрямку діяльності і приділяють йому належну увагу».