#для_дітей АНТИБУЛІНГ

Ти можеш робити наступне, якщо тебе цькують:
Подивися на кривдника та спокійним голосом дивлячись в очі сказати, щоб зупинився.
Можна застати кривдника зненацька та посміятися (якщо тобі зазвичай легко вдається жартувати).
Якщо слова та дії здаються небезпечними – йди подалі. Ти можеш знайти дорослого та попросити про допомогу.
Є речі, які допоможуть тобі залишатися у безпеці в майбутньому
Поговори з дорослим, якому довіряєш (батько, вчитель, хресний, тощо). Висловлювання своїх почуттів дозволить зменшити відчуття одинокості. Дорослі же зможуть підказати план протидії булінгу.
Тримайся подалі від місць, де трапляються знущання.
Тримайся поруч з дорослими та іншими дітьми. Найчастіше знущання трапляються, коли дорослих немає поруч.
Коли ти бачиш знущання, то можеш зробити наступні дії, щоб зупинити його
Повідом батькам, вчителям або іншим дорослим, яким ти довіряєш. Дорослі повинні знати про небезпечні ситуації, щоб встигнути допомогти.
Прояви доброзичливість до дитини, з якої знущаються. Надай їй свою підтримку: поговори, пообідайте разом, запроси щось спільно зробити. Це допоможе відчути їм, що вони не самотні.
Якщо не повідомити про ситуацію – це може погіршити ситуацію, а у кривдника не буде шансів змінити свою поведінку .
Ти можеш бути лідером із запобіганню булінгу у своїй школі
Дізнайся більше про те, де і коли трапляється булінг у твоїй школі. Подумай, що може допомогти. Існує велика ймовірність, що дорослі не знають всього, що відбувається. Ти можеш піти з друзями разом, щоб розповісти про випадки булінгу вчителю, тренеру або батькам.
Можна поговорити з директором про шляхи підвищення обізнаності учнів про булінг. Розробити інформаційну кампанію чи створити шкільну комісію з безпеки.
Можна написати статтю в місцеву газету, на сторінці школи або власній. Ти може бути прикладом для дітей.

за матеріалами  Центру психологічних та освітніх послуг “Моя пташечка”