НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЕКТ 1-В: «Людина починається з добра»

Керівник проекту: Запорожець Інна Михайлівна

«Багатий не той, хто багато здобув, а той, хто багато віддав.»
І. Златоуст

Ці слова повністю відповідають ідеї та меті нашого проекту. Ми не випадково обрали цю тему, бо в суспільстві вже давно стало помітно серед дітей і дорослих дефіцит добра, терпеливості, милосердя, це відчувається навіть у наших вчинках.
Зараз можна побачити навкруги багато горя і біди, але ми повинні жити і сіяти добро в людських душах, бути милосердними вже сьогодні. Іноді здається, що зло перемогло. Це тому, що про нього багато говорять, пишуть, показують по телебаченні. Давайте оглянемося довкола і запитаємо кожен себе: «А чи все я зробив для того, щоб людям біля мене було затишно і спокійно?»
У нас таке коротке життя, так хай же не буде місця злим помислам. Хай оживає істина стара: «Людина починається з добра!»

Проектний девіз:
Людина починається з добра,
Із ласки і великої любові,
Із батьківської хати і двора,
З поваги, що звучить у кожнім слові.
Людина починається з добра,
З уміння співчувати, захистити.
Це зрозуміти всім давно пора,
Бо ми прийшли у світ добро творити
1-v

Мета проекту:
• допомогти учням осягнути, що значить бути добрим, що лежить в основі доброти, доброго вчинку, славлячи добро в людині, її справах і ставленні до інших;
• розвивати в учнів бажання робити добро;
• формувати в підростаючого покоління моральні чесноти, шляхетність, почуття милосердя;

• формувати моральні основи дитячої особистості, сприяти вихованню доброї, чуйної, лагідної людини;
• розвивати вміння відрізняти погане від доброго, виховувати позитивне світосприйняття;
• шляхом створення психологічних ситуацій вибору підвести учнів до розуміння важливості взаємодопомоги в колективі, сприяти створенню дружнього дитячого коллективу;
• виховувати чемне ставлення учнів одне до одного.

План реалізації проекту:
Крок І. Виховна година на тему «Що таке «доброта»?
Крок ІІ. Зустрічі з представниками благодійних організацій.
Крок ІІІ. Доброчинна акція « Миколай про тебе не забуде»
Крок IV. «Скарбничка добрих справ» .
Крок V. День творчості. Виготовлення та продаж «Дива дитячими руками»
Крок VІ. Тренінгове заняття «Творімо добро і посміхаємося кожному»
Крок VІІ. Благодійний концерт «Посій добро в своєму серці»
Крок VІІІ. Звіт про роботу

Терміни реалізації проекту: листопад 2016 р. – квітень 2017 р.

Реалізація проекту:

Першокласники зустрілися з представником благодійного фонду «Сила Доброти»
Учні зустрілися з представником Черкаського обласного благодійного фонду «Сила Доброти» Людмилою Свистун. Малеча із захопленням слухала про діяльність фонду, команду волонтерів, які проводять різноманітні акції на підтримку воїнів АТО та їх сімей, допомагають дітям загиблих воїнів АТО. Учні переглядали фотознімки, де патріоти та волонтери фонду об’їздили майже всю передову Луганської та Донецької області, допомогли дітям-сиротам та провели безліч благодійних акцій.
Діти переконалися, що об’єднавши зусилля абсолютно різних людей для допомоги тим, хто її потребує найбільше, ми зможемо побачити всю силу доброти, яка змінить світ. Наприкінці зустрічі діти отримали подаруночки, так Людмила Валеріївна розвивала в учнів бажання безкорисливо робити добро.