У 10-В вивчали творчість Лесі Українки у «Літературній кав’ярні»

«Літературна кав’ярня» – саме таку назву мав незвичний урок української літератури в 10-В класі, який організувала вчитель гімназії Оксана Мельниченко. Обговорювали творчість видатної Лесі Українки. Учні розподілилися на групи відповідно до видів лірики поезій поетеси (пейзажна, громадянська, інтимна та філософська). Кожна група підготувала повідомлення, яке стосується обраної теми, вірші Лесі Українки, а також оформила свій стіл.
«Це був перший нащ досвід «Літературних кав’ярень», – коментує учениця 10-В Дар’я Хоменко. – Дуже цікава форма уроку: без зайвого напруження, страху, що отримаєш двійку, жодних незрозумілих книжкових термінів. Ці півтори години існували лише Леся Українка, вірші та чай з кавою. Для мене найцікавішим виявився процес підготовки до уроку: створення презентації, аналіз поезій, сервірування столу та пошук дрібничок, які б створили атмосферу затишної кав’ярні. Дякуючи Оксані Михайлівні, весь наш клас дізнався про різні аспекти творчості Лариси Косач-Квітки, почув багато творів поетеси і дуже хочеться, аби такі нестандартні уроки проводились частіше».