Учителі та учні гімназії – про шкільну реформу в сюжеті ТРК “Рось”

Без нормативів на фізкультурі, читання на швидкість та зубріння таблиць. А замість червоної ручки – зелена. Уже понад 2 місяці педагоги та учні початкової школи живуть за новою програмою.
Першокласниця Софійка до школи ходить як на свято. До шкільного життя дівчинка адаптувалася швидко – розповідає тато. Завдячує цьому новій програмі.
Шкільна реформа принесла в навчальний процес як плюси, так мінуси – розповідає педагог з багаторічним досвідом Лариса Кирдода. Серед позитивних зрушень – введення зеленої пасти замість шокуючої червоної, менше теорії та більше практичних завдань на уроках природознавства та образотворчого мистецтва. А ще малечі дозволили писати олівчиком замість авторучки.
Дещо менше вплив нової програми відчули учні 4-го класу – зауважує вчитель початкової школи Ольга Шляхетко. Каже, за три роки діти звикли до навчання. Тож нині зміни відчувають хіба шо в оцінюванні – вчителям дозволили враховувати вікові особливості дітей.
Попри новацію в галузі освіти, Ольга Шляхетко переконана – зошит має бути охайним, адже це обличчя учня.
Попри змінену програму, підручники досі залишаються старими. Тож і вага рюкзака зі «знаннями» на тендітних дитячих плечах суттєво не зменшилась.
У 2018-му на українську освіту очікує ще одна реформа. Нововведень планують чимало: серед основних – друга спроба запровадження 12-річного навчання.